استیل 420

استنلس استیل گرید ۴۲۰ یک فولاد با کربن بالا با حداقل کروم و مقدار ۱۲٪ است. مانند هر فولاد ضد زنگ دیگر ، این گرید از طریق عملیات حرارتی می‌تواند سخت شود.
استیل 420


استیل ۴۲۰

مشخصات استیل ۴۲۰

استنلس استیل گرید ۴۲۰ یک فولاد با کربن بالا با حداقل کروم و مقدار ۱۲٪ است. مانند هر فولاد ضد زنگ دیگر ، این گرید از طریق عملیات حرارتی می‌تواند سخت شود. در حالت آنیل، مقاومت در برابر خوردگی آلیاژ ۴۲۰، خاصیت مقاومت خوبی در برابر خوردگی را ایجاد می کند. این گرید بیشترین سختی در بین سایر گریدهای استنلس استیل را داراست..

گریدهای استنلس استیل که مشابه فولاد زنگ نزن گرید ۴۲۰ است شامل فولادهای مارنزیتی، دارای وانادیوم ، گوگرد و مولیبدن در ترکیبات خود می باشند. گرید غیر استاندارد ۴۲۰C دارای کربن است که کمی بالاتر از گرید ۴۲۰ است.

فولاد ضد زنگ مارنزیتی از سختی و کربن بالا برخوردار هستند. این فولادها با استفاده از روش هایی ساخته شده اند که به عملیات‌های سخت‌کاری و حرارتی نیاز دارند. شرایط عملیاتی که فولادهای مارنزیتی در آن قرار میگیرند، تحت تأثیر از بین رفتن استحکام در دماهای بالا و کاهش شکل پذیری در دماهای منفی می‌باشد.

برای رسیدن به بالاترین سطح سختی استیل ۴۲۰ ممکن ، این استیل باید تحت عملیات حرارتی قرار بگیرد. عملیات حرارتی این استیل معمولاً با آنیل کردن آغاز می شود و با سخت شدن ادامه می یابد. آنیل کردن فرآیندی است که شامل گرم کردن فولاد بین ۸۴۰ درجه تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد می شود. در ادامه  به آرامی در کوره تا حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد خنک می شود و در نهایت فلز در هوا خنک شود.

ترکیب شیمیایی استیل ۴۲۰

ترکیب استیل گرید ۴۲۰ به صورت زیر است:

۱۳% کروم، ۱% منگنز، ۱% سیلیس، ۰.۲% کربن، ۰.۰۴% فسفر و ۰.۰۳% سولفور.

خصوصیات مکانیکی استیل ۴۲۰

نقطه ذوب : ۲۶۴۹ – ۲۷۵۰ درجه فارنهایت  (  ۱۴۵۴ تا ۱۵۱۰درجه سانتی گراد)

مدول الاستیسیته در تنش: ۲۰۰ گیگا پاسکال

مقاومت در برابر خوردگی

در شرایط سخت‌کاری، فولادهای گرید ۴۲۰ در برابر آب، قلیایی ها، هوا، غذاها و اسیدهای خفیف مقاوم هستند. گریدهای فولادی با سطح صاف، عملکردی بسیار عالی دارند. خواص مقاومت در برابر خوردگی استنلس استیل ۴۲۰ در شرایط آنیل تمایل به کاهش دارند. مقاومت در برابر خوردگی گرید ۴۲۰ نسبت به آلیاژهای گرید ۴۳۰ فریتیک با ۱۷٪ کروم ، فولادهای گرید ۴۱۰ و سایر گریدهای آستنیتی پایین تر است.

مقاومت در برابر حرارت

از خواص استیل ۴۲۰ مقاومت در برابر پوسته شدن تا دمای حداکثر ۶۵۰ درجه سانتیگراد است. با این حال ، دمای  بالاتر از دمای استاندارد برای این گرید مناسب نیست.

ماشینکاری استیل ۴۲۰

ماشینکاری استیل ۴۲۰ مشابه ماشینکاری فولادهای با کربن بالا است. این نوع استیل را می توان به راحتی در حالت آنیل ماشین کاری کرد.

جوشکاری

به دلیل خصوصیات سخت شدن این آلیاژ در هوا به صورت معمول جوش داده نمی شود. جوشکاری این گرید بعد از پیش گرم کردن آن تا دمای  ۳۰۰-۴۰۰ درجه فارنهایت انجام می‌شود.

برای اتصال فولادهای ضد زنگ ۴۲۰ با استحکام بالا  از میله‌های جوش، با روکش فلزی گرید ۴۲۰ ، استفاده  می‌شود. در طی این فرآیند، این استیل تا دمای ۱۵۰ تا ۳۲۰ درجه سانتی گراد گرم می‌شوند. پس از پیش گرم شدن،  در دمای ۶۱۰ تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد جوش انجام می گیرند.

کاربرد آلیاژ ۴۲۰

این فولاد به دلیل خصوصیاتی که دارد کاربرد گسترده‌ای نیز دارد. از مهمترین کاربرد استیل گرید ۴۲۰ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تیغ‌های برش
  • ولوهای  سوزنی
  • تجهیزات جراحی

در مواردی که به مقاومت در برابر خوردگی و سختی بالا مورد نیاز است، این آلیاژ ایده آل می‌باشد. این گرید در ساخت کارد و چنگال، دریچه‌ها، چرخ دنده‌ها، شفت‌ها، لولا و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است در دماهای تقریباً بالا برای قطعات دریچه و فنرها نیز استفاده شود. در دماهای زیر صفر که فشارهای زیاد در آنجا وجود دارد نیز استفاده می شود.

 این آلیاژ به دلیل نرم شدن سریع و از بین رفتن مقاومت در برابر خوردگی آن، معمولاً در دماهای بالاتر از ۸۰۰ درجه فارنهایت (۴۲۷ درجه سانتیگراد) استفاده نمی شود.

برای حفظ سلامت و خصوصیات مثبت یک محصول از جنس استنلس استیل ۴۲۰ ، کاربران باید دستورالعمل های خاص نگهداری و مراقبت را رعایت کنند. در صورت عدم رعایت نکات نگهداری این گرید، ممکن است در برابر تغییر رنگ ، زنگ زدگی یا تأثیر مواد خورنده تسلیم شود.

جهت اطلاع از آخرین موجودی و قیمت استیل ۴۲۰ با کارشناسان فولاد اصفهان تماس بگیرید.

 

ایمیل

info@fooladesfahan.com

با ما در تماس باشید

031-32502621

031-32503803

09131005042

انبار شاهپور جدید

استان اصفهان، اصفهان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید زرین، روبروی سنگ شهریار، سوله سفید رنگ

دفتر مرکزی

اصفهان، خیابان پروین، روبروی پارک کوهسار، مجتمع برنا5، طبقه اول، واحد 2