ورق A516

ورق آلیاژی alloy carbon steel plate A516 ) A516 ) خانواده ای از ورق های فولادی بوده که کاربرد اصلی آنها در ساخت مخازن جوشی که نیاز به سختی بالایی دارند و ورق آلیاژی A516 در ۴ دسته مختلف ساخته می شوند که هر کدام از این ورق آلیاژی دارای کشش مختلفی می باشد.
ورق A516

ورق A516

ورق فولادی A516

ورق فولادی A516، به عنوان ورق PVQ516  نیز شناخته می‌شود، که یک فولاد کربنی با مشخصات خاص به عنوان صفحات محفظه فشار و سرویس ها با درجه حرارت متوسط یا پایین تر مورد استفاده قرار میگیرد. کاربرد ورق A516 عمدتاً در مخازن تحت فشار جوش داده شده که در آن چقرمگی نهایی مهم است می‌باشد. این متریال در گریدهای ۵۵، ۶۰، ۶۵ و ۷۰ تولید می شوند. این ورق ها خاصیت طویل شدگی نیز دارند.

ورق A516 گرید ۷۰ نیز به نام ASME SA516-70 نامیده می شود. این گرید از ورق فولادی ، یک آلیاژ کربنی متوسط است که حاوی مقادیری از منگنز، فسفر، گوگرد و سیلیکون است.

این ورق به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد در کشورهای آسیایی کمتر در دسترس است.

گریدهای ورق A516

گریدهای مختلف ورق A516 دارای خصوصیات متفاوتی هستند. با توجه به این خصوصیات متفاوت، هر گرید برای مصرفی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص مکانیکی گرید ۷۰:

  • مقاومت کششی: ksi ۷۰ تا ۹۰
  • نقطه تسلیم: حداقل ksi ۳۸
  • کشیدگی: حداقل ۱۷٪ تا ۲۱٪

ورق  A516 گرید ۷۰ یک انتخاب عالی برای مواردی است که دمای کار در آنها کمتر از درجه حرارت محیط است، این ورق دارای چقرمگی عالی است و در هر دو مخزن فشار و دیگ‌های صنعتی استفاده می شود. ورق A516 گرید ۷۰ در مقایسه با A516 گرید ۶۵، مقاومت کششی و نقطه تسلیم بیشتری را ارائه می دهد و می تواند در خدمات درجه حرارت حتی پایین تر عمل کند. گرید ۷۰ در مقایسه با گرید ۶۰ از کیفیت برتر، خواص جوشکاری و شکل پذیری بهتری برخوردار است.

کاربرد گرید ۷۰ در ساخت پل ها، ساختمان ها، قطعات خودرو و کامیون، راه آهن، ظروف محموله، کانتینرها، تجهیزات ساخت و ساز، لوله ساختمان و تیر برق

خواص مکانیکی گرید ۶۵

  • مقاومت کششی: ksi ۶۵ تا ۸۵
  • نقطه تسلیم: حداقل ksi ۳۵
  • کشیدگی: حداقل  ۱۹٪ تا ۲۳٪

ASME SA 516 گرید ۶۵ معمول ترین نوع فولاد در سراسر جهان است که عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر خوردگی عالی از آن استفاده می شود. ASTM A516 گرید ۶۵ شامل ۱۶ تا ۲۴ درصد کروم و ۳۵ درصد نیکل و همچنین مقادیر کمی از کربن و منگنز است.

دوام گرید ۶۵ آن را برای پاکسازی، و بنابراین آن را برای آشپزخانه و مواد غذایی گزینه مناسبی می کند. از این گرید همچنین در ساختمان ها، دکوراسیون و مبلمان استفاده می شود. وجود نیکل در ترکیب این گرید، مقاومت در برابر خوردگی ناشی از مواد شیمیایی را افزایش می دهد.

از گرید ۶۵ در مواردی مانند شرکت های حفاری نفت، تولید برق، پتروشیمی، فراوری گاز، صنایع داروسازی، تجهیزات دارویی تجهیزات شیمیایی، تجهیزات آب دریا، مبدل های حرارتی و صنایع خمیرکاغذ و کاغذ استفاده می شود. در تمامی این شرایط نیاز به مقاومت دربرابر خوردگی بالاتری نیاز است که این ورق این مقدار مقاومت را تامین می کنید.

خواص مکانیکی گرید ۶۰

  • مقاومت کششی: ksi ۶۰  تا ۸۰
  • نقطه تسلیم: حداقل ksi ۳۲
  • کشیدگی: حداقل ۲۱% تا ۲۵ %

ورق A516 گرید ۶۰، فولادی است که برای خدمات با درجه حرارت متوسط و پایین تر مناسب است.

این مواد به طور گسترده ای توسط تولیدکنندگان دیگ بخار صنعتی و مخزن تحت فشار مورد استفاده  قرار می گیرند. این کار حمایت تولیدی را به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می دهند. این فولاد دارای جوش پذیری خوب و چقرمگی عالی است. و در مصارف ساخت و سازهای نفتی، بویلرها، مبدل های حرارتی، خطوط لوله، مخازن تحت فشار، تانکهای ذخیره سازی،  اتصالات و لوله کشی / اتصالات لوله کاربرد دارد.

جهت اطلاع از آخرین موجودی و قیمت ورق A516 با کارشناسان فولاد اصفهان تماس بگیرید.

ایمیل

info@fooladesfahan.com

با ما در تماس باشید

031-32502621

031-32503803

09131005042

انبار شاهپور جدید

استان اصفهان، اصفهان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید زرین، روبروی سنگ شهریار، سوله سفید رنگ

دفتر مرکزی

اصفهان، خیابان پروین، روبروی پارک کوهسار، مجتمع برنا5، طبقه اول، واحد 2