فولاد MO40

فولاد 1.7225 معروف به Mo40 یکی از معروفترین و پرکاربردترین فولادهای آلیاژی با قابلیت عملیات حرارتی خوب و استحکام بالا محسوب می شود که برای ساخت قطعات با سطح مقطع متوسط و نسبتاً بزرگ در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی و ماشین سازی مانند میل لنگ, شاتون, چرخ دنده های واسط و همچنین اسپیندل غلطک های صنایع فولاد و سیمان و پیچ های مقاوم و ... استفاده می گردد.
فولاد MO40

فولاد MO40

فولاد MO40 یک فولاد آلیاژی مولیبدن کروم دار است.

این فولاد به طور گسترده برای ساخت آن دسته از تجهیزات صنعتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند مانند تیر، ستون، چرخ دنده و غیره به کار می رود.

فولاد MO40 دارای خواص زیادی می باشد که از مهمترین این خواص ها می توان به شکل پذیری، دوام بالا، استحکام تسلیم و استحکام کششی بالا، هدایت گرمایی خوب و غیره اشاره کرد.

کاربرد فولاد MO40

فولاد MO40 نوعی فولاد کم آلیاژ است، آلیاژ MO40 متعلق به گروه فولادهای مقاوم به حرارت، که این آلیاژ کیفیت بالایی دارد.

این فولاد جزو آلیاژهای کم کربن دسته بندی می گردد و دارای توان کششی و مقاومت بسیار بالایی می باشد.

همچنین بدلیل اینکه سختی این فولاد بسیار زیاد است، در پروژه هایی که مقاومت به سختی و توان کششی بالا مدنظر باشد، از این فولاد استفاده می شود.

از این نوع فولادها در غلتک های صنایع سیمان، غلتک های صنایع فولاد، شاتون ها، چرخ دنده ها، محورهای خودرو، دنده فرمان، میله های اتصال، سازه هواپیما، و… نیز استفاده می­گردد.

در مواردی که به سختی و مقاومت به سایش زیاد نیاز است از فولاد MO40 که هم به صورت میلگرد و هم به صورت مقطع مربع و صفحه موجود است، استفاده می شود.

کاربرد فولاد

برخی از رایج ترین قطعاتی که با  فولاد  MO40 ساخته می شوند به شرح زیر است:

شفت، میله های اتصال، پیچ های دو سر رزوه، قطعات ماشین ابزار، سازه های هواپیما، پایه های قالب، میله های رابط، میل لنگ، گیره فشنگی، اتصال میل گاردن، ساخت کارد و چنگال، ، انژکتورها، چرخ دنده، ظروف تحت فشار، پیچ های مقاوم و …

وجود کروم در فولاد باعث می شود به راحتی مارتنزیت گرفته شود زیرا نیاز به سرد کردن در آب و روغن ندارد و در دمای اتاق این کار انجام می گیرد.

به دلیل وجود کاربید در کروم، کروم باعث مقاومت در برابر برش و سایش می شود همچنین ناحیه آلفا را بالا می برد و لوپ گاما را کوچک می کند.

سیلسیوم اگر در ساختار فولاد موجود باشد، دمای بحرانی افزایش پیدا می کند.

هر چه مقدار سیلسیوم در فولاد بیشتر باشد مقاومت فولاد را در برابر اکسید شدن بالاتر می برد.

جهت اطلاع از آخرین موجودی و قیمت فولاد Mo40 با کارشناسان فولاد اصفهان تماس بگیرید.

ایمیل

info@fooladesfahan.com

با ما در تماس باشید

031-32502621

031-32503803

09131005042

انبار شاهپور جدید

استان اصفهان، اصفهان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید زرین، روبروی سنگ شهریار، سوله سفید رنگ

دفتر مرکزی

اصفهان، خیابان پروین، روبروی پارک کوهسار، مجتمع برنا5، طبقه اول، واحد 2